Marka

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Rodzaj paliwa

W tej grupie nie ma możliwości wyboru

Wtryskiwacze

Bezpłatny
transport w 24h*
30 dni
na zwrot lub wymianę
Darmowy przegląd
po 5- tys. km
Zamów do 15.30
paczkę nadamy dziś

Jest 289 produktów.

Pokazano 1-12 z 289 pozycji

Wtryskiwacze są końcowym elementem układu paliwowego, którego zadaniem jest rozpylanie dawki paliwa w powietrzu. Zależnie od tego, czy mamy wtrysk bezpośredni czy pośredni, wtrysk paliwa ma miejsce w kolektorze dolotowym - w wypadku wtrysku pośredniego, lub do komory spalania - przy rozwiązaniach korzystających z bezpośredniego wtrysku. Wtryskiwacze w silnikach diesla w ogromnej większości korzystają z bezpośredniego wtrysku, który zasilany jest z szyny paliwowej (Common Rail). Po drogach jeżdżą jeszcze pojazdy z pompowtryskiwaczami, a także diesle z wtryskiem pośrednim - te ostatnie są jednak bardzo rzadkie. 

Wtryski od Genesisturbo.eu - ponad 600 modeli w ofercie

Genesis Turbo ma szeroką ofertę nowych i regenerowanych wtryskiwaczy do praktycznie każdego modelu samochodu, ciągnika i maszyny rolniczej. Wtryskiwacze diesla dostępne w naszej ofercie są dostosowane do możliwości finansowych naszych klientów, co oznacza że w sprzedaży mamy zarówno nowe wtryskiwacze, jak i wtryskiwacze regenerowane w sposób fabryczny, a także wtryski regenerowane naszym autorskim sposobem Genesis GX i GX+. Ponadto zapewniamy możliwość sprawdzenia wtryskiwaczy przed regeneracją, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze! Posiadamy w ofercie wtryskiwacze wszystkich wiodących firm jak Bosch, Delphi, Denso, Siemens i Perkins. U nas na pewno znajdziesz wtryskiwacz do swojego pojazdu!

Regeneracja wtryskiwaczy w naszej firmie - step by step

Przebieg regeneracji wtryskiwaczy w naszej firmie jest uzależniony od rodzaju wtryskiwacza a także jego generacji. Proces regeneracji wtryskiwaczy Bosch i Denso różni się kolejnością działań. 

Regeneracja wtryskiwaczy Bosch rozpoczyna się od rozebrania elementu na części pierwsze. Następnie dokonywane są oględziny poszczególnych elementów za pomocą mikroskopu. Na tym etapie dowiadujemy się dużo o stopniu zużycia wtryskiwacza i ewentualnych możliwościach regeneracyjnych. Po oględzinach kontaktujemy się z klientem, gdzie powiadamiamy go o wyniku sprawdzania wtryskiwaczy. Jeśli regeneracja będzie możliwa, to doradzimy klientowi regenerację. Jeśli usterka okaże się być zbyt poważna, to możemy zamienić uszkodzony wtryskiwacz na jeden ze zregenerowanych z naszego magazynu. 

Jeśli regeneracja będzie możliwa, to proces przywracania sprawności wtryskiwacza zaczynamy od oczyszczania wtryskiwacza na myjce ultradźwiękowej. Chemia w połączeniu z ultradźwiękami oczyszcza wtryskiwacz z wszelkich zanieczyszczeń i złogów. Następnym krokiem jest wymiana wszystkich elementów uszczelniających wnętrze wtryskiwacza, oraz wymiana wszystkich elementów wewnętrznych na nowe. Po wymienieniu wszystkich elementów, składamy wtryskiwacz w całość. Na sam koniec dokonujemy regulacji napięcia sprężyn, regulujemy także skok kuli zaworu oraz objętość komory sterującej.

Po przeprowadzeniu regeneracji wtryskiwacze należy dokładnie przetestować, dzięki czemu można sprawdzić poprawność wykonania procesu. Testy przeprowadzane są na specjalistycznych maszynach, które automatycznie sprawdzają działanie wtryskiwaczy. Testy rozpoczynają się od pomiaru przelewu wtryskiwacza bez wysterowania, podczas którego sprawdzana jest szczelność wysokociśnieniowa. Następnie wykonywane są pomiary dawek wtryskowych i przelewu podczas pełnego i częściowego obciążenia. Ponadto mierzona jest dawka wtryskowa emisyjna (w przypadku wtrysków delphi), oraz dawka wtryskowa na biegu jałowym. W zależności od generacji wtryskiwacza, prowadzony jest także pomiar dawki lub dawek pilotażowych. 

W przypadku wtryskiwaczy Delphi prowadzimy również pomiary przyrostu dawki w zależności od wysterowania, a także wykonujemy test reakcji wtryskiwacza

Na koniec przeprowadzany jest test rozpylania. Po regeneracji i testach wtryskiwacze otrzymują nowe kody.

Regeneracja wtryskiwaczy Denso i Siemens

Regeneracja wygląda inaczej dla wtryskiwaczy Denso i Siemens. Wtryski od tych firm najpierw przechodzą dokładne czyszczenie i testy, na podstawie których określamy ich stopień zużycia. Jeśli po czyszczeniu wtryskiwacze będą sprawne, to odsyłamy je do klienta. W sytuacji, gdy jednak trzeba będzie dokonać ingerencji w środku, rozbieramy wtryskiwacz i oceniamy jego stan. Następnie wymieniamy elementy wewnątrz oraz końcówkę na nowe. Na koniec składamy wtrysk w jedną całość i dokonujemy kalibracji. Tak przygotowany wtryskiwacz wraca na stanowisko testowe, gdzie sprawdzane są wszystkie wymienione wyżej parametry. 

Naprawa wtryskiwacza - ile trwa cały proces

W związku ze skomplikowaniem działań i dużym obciążeniem pracą naszego centrum diagnostyczno-regeneracyjnego, czas oczekiwania na naprawę wtryskiwacza wynosi od 3 dni do tygodnia z możliwością wydłużenia. Czas oczekiwania na nowe części z naszej dystrybucji zazwyczaj nie przekracza trzech dni. Jeśli zamówisz nowy wtryskiwacz u nas przed 16.30, to za trzy dni powinna być u Ciebie.

Regeneracja wtrysków - objawy problemów

Awaria wtryskiwaczy ma dość charakterystyczne objawy, aczkolwiek można je pomylić z usterką innych elementów samochodu. Najpopularniejszym objawem awarii wtryskiwaczy jest pokaźny wzrost spalania paliwa a także duże zadymienie spalin. Ponadto, bardzo często pojawiają się problemy z odpalaniem zimnego silnika, a także nieregularną pracą na biegu jałowym. W niektórych nowszych autach może zapalić się kontrolką awarii wtryskiwacza. Czasami zdarza się także, że poziom oleju silnikowego wzrósł. To wszystko są objawy awarii wtryskiwaczy, które mogą doprowadzić do awarii innych podzespołów, jak chociażby turbosprężarki czy katalizatora.

Regeneracja wtryskiwacza - orientacyjne koszty

Regeneracja wtryskiwacza jest zawsze tańsza od zakupu nowego urządzenia. Fabrycznie nowe wtryskiwacze Bosch do na przykład BMW 330d to koszt 1099 złotych za sztukę. Ten sam wtryskiwacz regenerowany metodą Genesis GX to koszt zaledwie 650 zł za sztukę. Jeśli jednak mamy większy budżet, to polecamy regenerację GX+, która jest droższa od podstawowej regeneracji o 100 zł, ale zapewnia regenerację na najwyższym poziomie dokładności dzięki wymianie wszystkich uszczelek, nakrętek i zaworka sterującego. W ofercie mamy także regenerację fabryczną Bosch BX, która jest wykonywana zgodnie z procesem regeneracji fabrycznej. Taka usługa w wypadku wspomnianego wcześniej BMW to koszt rzędu 849 złotych za jeden wtryskiwacz

Oczywiście, koszty regeneracji wtrysków są uzależnione od rodzaju i generacji wtryskiwacza. Podając widełki cenowe, podstawowa regeneracja wtryskiwaczy Genesis GX to zazwyczaj koszt od 500 do 800 złotych za wtryskiwacz. Regeneracja wtryskiwaczy Genesis GX+ z reguły jest o około 100 złotych droższa. 

Regeneracja fabryczna BX Bosch jest procesem regeneracyjnym opracowanym przez firmę Bosch. Regeneracja tym sposobem zazwyczaj oznacza koszty zbliżone do zakupu nowego wtryskiwacza - wtryski regenerowane w ten sposób są tańsze od nowych o średnio 150 złotych. Dodatkowo, zdecydowanie się na regenerację BX Bosch oznacza konieczność oddania starych części.

Naprawa wtrysków Bosch - zobacz nasze bestsellery!

Będąc liderem rynku w dziedzinie handlu i regeneracji wtryskiwaczy mamy swoją listę absolutnych bestsellerów, do których zaliczają się wtryskiwacze do aut takich marek jak:

 • Mercedes-Benz z silnikami CDI oraz BlueTEC,
 • Citroen z silnikami HDi,
 • Peugeot z silnikami HDi,
 • BMW serii 3 z silnikami diesla,
 • Opel i jego silniki CDTi,
 • Renault wyposażone w jednostki 1.9 dCi,
 • Volvo 2.4L D5,
 • i na koniec on: 2.0 TDI od grupy VW.

Jeśli posiadasz jedno z aut wymienionych wyżej, oraz poszukujesz dobrych regenerowanych wtryskiwaczy to dobrze trafiłeś! Jeśli posiadasz inny pojazd, to nie załamuj się! Jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas odpowiednie wtryski do swojego bolidu. 

W obrębie usług regeneracji naszym absolutnym bestsellerem jest regeneracja Genesis GX, którą polecamy każdemu klientowi którego wtryskiwacze doznały awarii. Rozwiązanie to jest szybkie, stosunkowo tanie i bardzo skuteczne. Jeśli poszukujesz pewnej i godnej polecenia firmy, która zregeneruje twoje wtryskiwacze, to zapraszamy do nas!

Wymiana wtryskiwacza - dlaczego warto wybrać Genesisturbo?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz regeneracji wtryskiwaczy w Warszawie, czy też chciałbyś zregenerować wtryski we Wrocławiu, nasze drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte. Dzięki naszej stałej współpracy z kurierami, jesteśmy w stanie zapewnić swoje usługi regeneracji wtryskiwaczy w Krakowie, jak i w Gdańsku. Nasza siedziba mieści się w Oleśnicy pod Wrocławiem, ale jesteśmy w stanie regenerować wtryski dla całej Polski. Nasza regularna współpraca z kurierami pozwala nam na obsłużenie każdego klienta!

Mamy do dyspozycji wyspecjalizowane centrum badawczo-regeneracyjne, w którym pracują doświadczeni specjaliści. Centrum to jest wyposażone w specjalistyczne i nowatorskie urządzenia przeznaczone do obróbki wtryskiwaczy. Połączenie wykwalifikowanej kadry, wysokiej jakości urządzeń i narzędzi zaowocowało powstaniem zakładu, który utrzymuje bardzo wysoki standard obsługi. 

W naszym parku maszyn należy wyszczególnić trzy podstawowe urządzenia, które są naszą chlubą i dumą:

 • Carbon ZAPP CRU2R - Bardzo wszechstronne urządzenie służące do testowania i czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail, a także pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych i elektromagnetycznych. Maszyna pozwala na przeprowadzanie testów szczelności i przelewu bez wysterowania, bada dawki wtryskowe, przeprowadza testy parametrów elektrycznych, sprawdza ciśnienie wtryskiwacza po wysterowaniu oraz bada czas reakcji wtryskiwacza od podania sygnału do otworzenia wtrysku. Ponadto, maszyna pozwala na nadanie nowych kodów wtryskiwaczom marek Bosch, Delphi i Denso. Jest to także jedyne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie rewitalizacji stosu piezoelektrycznego obecnego we wtryskiwaczach Siemens VDO Continental.
 • Carbon ZAPP UIPR-S/F - Stół probierczy służący do czyszczenia i regeneracji pompowtryskiwaczy pierwszej i drugiej generacji, oraz Siemens VDO obecnych w autach grupy Volkswagen. Urządzenie bada parametry elektryczne, sprawdza dawki wtryskowe oraz sygnał BIP. Ponadto, maszyna pozwala na wykonywanie testów rozpylania i badanie reakcji pompowtrysku na wysterowanie.
 • Bosch EPS 708 - Bardzo zaawansowane stanowisko badawczo regeneracyjne, które pozwala na dogłębne sprawdzenie pomp Common Rail oraz wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych. Urządzenie pozwala na badanie i regenerację najbardziej zaawansowanych wtryskiwaczy, których ciśnienie pracy osiąga 2500 bar. Ponadto, urządzenie ma możliwość kodowania wszystkich wtryskiwaczy Bosch.
pokaz