Marka

No choice available on this group

Model

No choice available on this group

Rodzaj paliwa

W tej grupie nie ma możliwości wyboru

Pompowtryskiwacze

bezpłatny transport
Bezpłatny
transport w 24h*
30 dni na zwrot
30 dni
na zwrot lub wymianę
Darmowy przegląd po 5 tyś km
Darmowy przegląd
po 5- tys. km
zamów do 15:30 paczkę nadamy dziś
Zamów do 15.30
paczkę nadamy dziś

Jest 128 produktów.

Pokazano 1-12 z 128 pozycji

Pompowtryskiwacze to urządzenia, których jedynym zadaniem jest dostarczenie paliwa do komory spalania. Pompowtryskiwacze występują tylko w starszych silnikach diesla. Urządzenia te różnią się od zwykłych wtryskiwaczy tym, że nie wymagają dostarczania paliwa pod wysokim ciśnieniem, ponieważ działają one jednocześnie jak pompa wysokiego ciśnienia i wtryskiwacz. Rozwiązanie genialne w swej prostocie, miało za zadanie zdetronizować wtryskiwacze Common Rail. Z czasem okazało się, że pompowtryskiwacze pozwalają na osiąganie większych mocy przy mniejszym spalaniu. Problemem była jednak kultura pracy, ponieważ pompowtryski pracują bardzo głośno, co odstraszało potencjalnych klientów. Ponadto, mimo dużej niezawodności i odporności na paliwo słabszej jakości, urządzenia te były bardzo drogie. Ewentualne awarie bardzo często powodowały niechęć do tych urządzeń, ponieważ cena nowych pompowtrysków często przekracza 3 tysiące złotych. Na szczęście, z czasem opracowano metody regenerowania pompowtryskiwaczy, które ograniczyły koszty napraw. Regeneracja pompowtrysków jest bardzo często jedynym słusznym ekonomicznie wyjściem.

Pompowtryski od Genesisturbo.eu - ponad 60 modeli w ofercie!

W naszej ofercie znajdą Państwo nowe i regenerowane pompowtryskiwacze do wszystkich modeli z grupy Volkswagena i nie tylko. Jeśli poszukujesz pompowtryskiwaczy do passata b6, Audi A4, czy Seata Leona, to dobrze trafiłeś! Mamy w ofercie możliwość sprawdzenia i regeneracji twoich pompowtrysków, a także prowadzimy sprzedaż nowych. Nasza oferta zawiera wszystkie rodzaje i generacje pompowtryskiwaczy, które były stosowane w pojazdach Volkswagena, Audi, Seata czy Skody. Jeśli poszukujesz wtryskiwaczy do swojego silnika TDI, i nie wiesz który wybrać, skontaktuj się z nami w celu idealnego doboru pompowtrysków do twojego auta! 

Dodatkowo, jesteśmy w stanie przeprowadzić regenerację pompowtryskiwaczy z aut ciężarowych i maszyn budowlanych i rolniczych. Jeśli w twoim Iveco, Volvo czy Scanii poddały się wtryskiwacze, to zapraszamy do nas! Sprawdzenie i regeneracja pompowtryskiwaczy to dla nas chleb powszedni!

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy przez profesjonalistów

Jeśli odczuwasz, że z twoimi pompowtryskami jest coś nie tak, to można je do nas wysłać na sprawdzenie. Testowanie pompowtryskiwaczy jest niezbędne w procesie diagnostycznym, oraz pozwala zaobserwować wszystkie problematyczne miejsca. 

Sam proces sprawdzenia pompowtrysku składa się z dwóch głównych elementów. Na początek pompowtryski są dokładnie czyszczone. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu pompowtryskiwaczy możemy przejść dalej.

Następnym krokiem jest przełożenie pompowtryskiwaczy do urządzenia Bosch EPS 815 z dokładką Cambox. Urządzenie wykonuje serię badań komputerowych, podczas których dokonywane są pomiary obwodu elektrycznego pompowtryskiwacza i sygnału początku wtrysku BIP przy różnych obciążeniach. Ponadto, przeprowadzony jest pomiar dawki wtryskowej i przelewu podczas 4 podstawowych trybów pracy:

  • rozruchu silnika,
  • na jałowych obrotach,
  • podczas częściowego obciążenia,
  • przy pełnym obciążeniu.

Wyniki sprawdzania wtryskiwaczy są drukowane przez maszynę w formie raportu. Jeśli pompowtryskiwacz spełnia wszystkie parametry określone przez producenta, to oznacza to że jest on w pełni sprawny. Jeśli jednak czyszczenie było niewystarczające, to w takim wypadku zaproponujemy wykonanie regeneracji pompowtryskiwacza.

W sytuacji, gdy pompowtryskiwacz nie przeszedł poprawnie testów, kontaktujemy się z klientem i konsultujemy z nim dalsze kroki.

Budowa pompowtryskiwaczy

Budowa pompowtryskiwaczy jest dość skomplikowana. Warto wyróżnić jednak 3 podstawowe elementy, z których składają się pompowtryskiwacze. Są to:

  • pompa,
  • wtryskiwacz,
  • elektrozawór.

Pompa jest umieszczona na szczycie wtryskiwacza, a jej budowa jest bardzo prosta. Jest to tłoczek ze sprężyną. Tłoczek jest przemieszczany dzięki połączeniu z wałkiem krzywkowym wtryskiwaczy. Połączenie to jest zapewniane przez dźwigienki rolkowe. Pod tłoczkiem znajduje się komora wysokiego ciśnienia, w której obieg paliwa jest sterowany za pomocą elektrozaworu. Pod komorą wysokiego ciśnienia znajduje się zawór przelewowy połączony ze sprężyną, która połączona jest z iglicą wtryskiwacza.

Wysokie ciśnienie w komorze ciśnieniowej jest stale budowane i utrzymywane, dzięki czemu gdy elektrozawór zamknie przepływ paliwa, to ciśnienie zacznie nagle bardzo mocno wzrastać. To wysokie ciśnienie spowoduje podniesienie się iglicy wtryskiwacza, co spowoduje wtrysk paliwa do komory spalania.

Zalety i wady pompowtrysków

Pompowtryskiwacze mają tyle samo zalet, co wad. Zaczynając od zalet, to największym plusem tego układu wtryskowego jest ciśnienie pracy, które przekracza 2000 bar. Dzięki temu, dokładność spalania paliwa jest bardzo wysoka, przez co sprawność termodynamiczna silnika przewyższa wszystkie inne jednostki Diesla. Ponadto, jednostki napędowe zasilane pompowtryskiwaczami charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, która często przekracza 400 tysięcy kilometrów. Kolejną zaletą tego rozwiązania są osiągi silnika. Pompowtryskiwacze pozwalają na uzyskanie dużego momentu i mocy przy stosunkowo niskim spalaniu, a także są podatne na tuning rozwijający moc silnika. 

Niestety, zalety tego rozwiązania zostały przyćmione przez wady, do których należy zaliczyć znaczną głośność i niską kulturę pracy. Problemem jest także uzależnienie wtrysku od rozrządu, co uniemożliwiło zastosowanie wielu przedwtrysków wygładzających pracę jednostki napędowej. Gwoździem do trumny pompowtryskiwaczy była jednak znaczna toksyczność gazów wydechowych, których nie dało się zredukować poprzez instalacje oczyszczające spaliny. Normy emisji spalin obecne w Europie sprawiają, że sprzedaż aut z tym rozwiązaniem była niemożliwa. Kolejnym problemem związanym z instalacją pompowtryskiwaczy było skomplikowanie głowicy i układu rozrządu. Zdarzało się, że naprężenia powstałe podczas pracy były w stanie zniszczyć wałki rozrządu lub głowicę. Pompowtryskiwacze są dość odporne na paliwa słabej jakości, jednak ciągłe tankowanie takiego paliwa przyspiesza zużycie tych elementów.

Uszkodzone pompowtryski - najczęstsze objawy

Uszkodzony pompowtrysk może powodować dużą ilość różnych objawów, przy czym wszystkie są ze sobą powiązane. Najpopularniejszym objawem pompowtryskiwaczy jest znaczny wzrost zużycia paliwa. Objaw ten bardzo często powiązany jest ze spadkiem mocy silnika. Często zdarza się również, że uszkodzony pompowtryskiwacz będzie powodował nierówną pracę silnika, który na jałowych obrotach będzie pracował nierówno lub gasł. Problemem powiązanym z nierówną pracą jednostki napędowej jest również odpalanie silnika, który ma z tym wyraźny problem niezależnie od temperatury jednostki. Wśród objawów warto również wymienić wyraźnie większe zadymienie spalin, które stają się czarne i kłębiaste. Jest to efekt przelewania paliwa, co powoduje że mieszanka paliwowo powietrzna jest zbyt bogata. Długa jazda z tak uszkodzonymi wtryskami naraża zarówno katalizator, jak i turbosprężarkę na awarię. Ostatnim, powtarzającym się objawem awarii pompowtryskiwaczy jest bardzo głośna praca silnika. Jeśli jednostka zaczęła głośno klekotać podczas pracy to znak, że pompowtryskiwacze są do regeneracji.

Naprawa pompowtryskiwaczy - przyczyny usterek

Pompowtryskiwacze są odpornymi urządzeniami, które przy odpowiednim korzystaniu, powinny wytrzymać bez ingerencji człowieka cały żywot samochodu. W praktyce pompowtryskiwacze wytrzymują między 300 a 400 tysięcy kilometrów.

Najczęstszym powodem awarii pompowtryskiwaczy jest paliwo słabej jakości a także częsta jazda na rezerwie. Pompowtryskiwacze odporne są na słabe jakościowo paliwo, ale wszelkie wytrącenia z paliwa mogą spowodować zatarcie lub rozszczelnienie pompowtryskiwacza. Olej napędowy ma tendencję do wytrącania parafiny i wody, które są bardzo szkodliwe dla układu wtryskowego. Parafina zazwyczaj wytrąca się w postaci mikro kryształu, który jest w stanie zarysować powierzchnie wewnątrz pompowtrysku. Działanie to często powoduje rozszczelnienie urządzenia. Ponadto złogi obecne w paliwie są w stanie zatkać poszczególne kanały lub głowicę wtryskową. Woda natomiast bardzo często powoduje natychmiastowe zatarcie pompowtryskiwaczy.

Do przyczyn usterek należy także zaliczyć pękające sprężyny, które blokują pracę pompowtryskiwaczy. Zdarzają się także pęknięcia gniazda pompowtrysku, co stwarza konieczność naprawy lub wymiany głowicy silnika na nową. 

Dość rzadko zdarza się, że pompowtryskiwacz dozna awarii w związku z wiekiem. Mimo wszystko, najczęstszymi powodami awarii są zanieczyszczenia.

Regeneracja pompowtryskiwaczy - jak wygląda, ile trwa, jakie są koszty?

Nasz autorski proces regeneracji pompowtryskiwaczy Genesis GX i GX+ przebiega w według dość prostego schematu, który jest możliwy dzięki korzystaniu z nowatorskich urządzeń pomiarowych.

Regeneracja pompowtryskiwaczy zawsze rozpoczyna się od rozbiórki elementu. Następnie, wszystkie części są dokładnie czyszczone dwoma metodami: termochemicznie w środku pompowtrysku, oraz myjką ultradźwiękową z zewnątrz. W ten sposób pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w i na pompowtryskiwaczu. Następnie dokonujemy regulacji ciśnienia otwarcia wtryskiwacza, po czym montujemy go w aparaturze pomiarowej. Na stole probierczym sprawdza się wartości zadane i porównuje się je do wartości rzeczywistych. Wartości, które podlegają sprawdzeniu to:

  • pomiar ciśnienia otwarcia,
  • badanie chrypienia,
  • badanie szczelności części wtryskowej,
  • sprawdzenie szczelności końcówki wtryskowej,
  • badanie kształtu i zasięgu rozpylanego paliwa. 

Po badaniach, część wtryskowa jest demontowana ze stołu probierczego. W dalszym kroku wymieniamy lub naprawiamy wszystkie zużyte komponenty, do których zaliczają się:

  • w regeneracji GX: końcówka wtrysku, pierścienie samouszczelniające, nakrętki mocujące;
  • w regeneracji GX+ jak wyżej i dodatkowo: kołki karbowe, sprężyna dociskowa, tarcza prowadząca.

Po zmontowaniu pompowtryskiwacza w całość, ponownie dokonujemy czyszczenia wewnętrznego.

Na koniec, wykonujemy pełny pakiet testów sprawdzających wynik regeneracji. Testy wykonywane na tym etapie to:

  • test rozpylania,
  • porównanie dawek wtryskowych dla poszczególnych pompowtryskiwaczy,
  • sprawdzenie obwodu elektrycznego pompowtryskiwacza,
  • pomiar dawki wtryskowej i przelewu dla różnych stanów i obciążeń,
  • sprawdzenie sygnału BIP.

Na sam koniec, jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonujemy końcową regulację pompowtryskiwacza. 

Ponadto, dla niektórych pompowtryskiwaczy oferujemy również fabryczną regenerację Bosch BX. Rozwiązanie to opracowane zostało przez firmę Bosch, oraz może być wykonywane tylko na niektórych modelach pompowtryskiwaczy. Rozwiązanie to jest najdroższą formą regeneracji.

Uszczelnienie pompowtryskiwacza

Dlaczego czyszczenie i uszczelnienie pompowtryskiwacza to najważniejsze czynności wykonywane podczas regeneracji? Otóż, jak wspomnieliśmy wcześniej, pompowtryskiwacze najczęściej doznają awarii w skutek rozszczelnienia, spowodowanego przez zanieczyszczenia. Jeśli uszkodzeniu ulegną uszczelnienia, to naprawa takiego elementu jest zawsze możliwa i wykonalna. Samo czyszczenie bardzo często wystarcza, by przywrócić pompowtryskiwacz do pełnej sprawności. Jeśli testy wykażą jednak nieszczelność, wtedy należy wymienić wszystkie uszczelnienia.

Pompowtryskiwacze od Genesis - Siemens i inne zobacz nasze bestsellery!

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie dostępne na rynku nowe pompowtryski zarówno od firmy Bosch, jak i Siemens. Ponadto, oferujemy regenerację wtryskiwaczy obu firm. Wśród naszych bestsellerów są pompowtryskiwacze nowe i regenerowane do takich aut jak:

  • Volkswagen Passat 1.9 TDI,
  • Audi A4 1.9 TDI,
  • Seat Leon 1.9 TDI,
  • VW Golf 2.0 TDI,
  • VW Touareg 5.0 TDI.

Ponadto, znajdziesz u nas pompowtryski do Passata B6wtryski do Audi A4 B7 a także dużo innych pompowtrysków do aut takich jak VW transporter czy Skoda Octavia.

Jesteśmy także w stanie dokonać regeneracji pompowtryskiwaczy obecnych w ciągnikach siodłowych i maszynach roboczych.

Wymiana pompowtryskiwacza, regeneracja wtrysków - dlaczego warto wybrać Genesisturbo?

Nowe pompowtryskiwacze z naszej dystrybucji są fabryczne nowe oraz mają dwuletnią gwarancję. Ponadto zapewniamy możliwość zwrotu towaru lub wymiany na inny w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Jeśli zamówisz u nas produkt przed godziną 14.00 to gwarantujemy, że zamówiony produkt następnego dnia będzie u Ciebie - o ile będzie on u nas na stanie. W innym wypadku zamówimy produkt pod zamówienie, co wiąże się z czasem oczekiwania około trzech dni. Ponadto oferujemy bezpłatny przegląd pompowtryskiwaczy po przejechaniu 50 tysięcy kilometrów - jeśli chcą Państwo sprawdzić pompowtryski to należy je samodzielnie zdemontować i wysłać do nas na sprawdzenie. W razie problemów z doborem pompowtryskiwaczy do danego pojazdu, oferujemy także fachowe doradztwo. 

Nasze procesy regeneracyjne są zoptymalizowane i dostosowane do klienta, dzięki czemu mamy bardzo wysoki współczynnik niezawodności, a także zadowolenia klienta. Regeneracja Genesis GX i GX+, a także fabryczna regeneracja BX to najlepsze dostępne na rynku procesy naprawy pompowtryskiwaczy!

pokaz