Marka

Model

Turbosprężarki

bezpłatny transport
Bezpłatny
transport w 24h*
30 dni na zwrot
30 dni
na zwrot lub wymianę
Darmowy przegląd po 5 tyś km
Darmowy przegląd
po 5- tys. km
zamów do 15:30 paczkę nadamy dziś
Zamów do 15.30
paczkę nadamy dziś

Jest 4360 produktów.

Pokazano 1-12 z 4360 pozycji

Turbosprężarki w pojazdach samochodowych pełnią bardzo ważną funkcję. Pozwalają one na regulowanie ilości powietrza, jaka jest wtłaczana do komory spalania. Turbosprężarki są obecne zarówno w autobusach i ciągnikach siodłowych, jak i w pojazdach rolniczych i samochodach osobowych. Obecność tych urządzeń pozwala na osiąganie większej mocy przy mniejszej pojemności silnika, a także pozwala na wydatne zwiększenie momentu obrotowego. Obecność turbosprężarek pozwala również na obniżenie spalania oraz ma wpływ na emisyjność jednostki napędowej. Turbosprężarki są jednak dość wrażliwe, przez co warto regularnie sprawdzać, czy nie pojawia się na nich olej. Ponadto warto zadbać o żywotność turbosprężarki poprzez odpowiednie z niej korzystanie. 

Turbosprężarka w samochodzie - zasady działania

Turbosprężarka w samochodzie działa w dość prosty sposób. Aby jednak opowiedzieć więcej, należy zapoznać się z budową tego urządzenia. Turbosprężarka składa się z korpusu, w którym znajdują się np. kanały olejowe czy łożyska ślizgowe. W korpusie osadzony jest wał turbosprężarki, na którego końcach znajduje się wirnik i turbina. Wirnik turbosprężarki ma za zadanie tłoczyć zimne powietrze do wnętrza silnika. Turbina z kolei odbiera spaliny z silnika. Turbina, odbierając gazy wydechowe, obraca się bardzo szybko, a dzięki osadzeniu na wale wirnika powoduje napędzenie całego układu. W ten sposób im szybciej pracuje silnik, tym więcej spalin produkuje. Im więcej spalin trafia na turbinę turbosprężarki, tym większa prędkość obrotowa zestawu koło kompresji - turbina. Dzięki temu, wirnik turbosprężarki obraca się z coraz większą prędkością, dzięki czemu koło kompresji turbosprężarki tłoczy więcej powietrza do silnika. Maksymalne prędkości obrotowe, o jakich tutaj mówimy to obroty rzędu 150 tysięcy obrotów na minutę. Na szczęście, turbosprężarki zabezpieczone są przed nadmiernymi obrotami pracy przez zawory wastegate. Upuszczają one nadmiar spalin, przez co turbosprężarka uniknie przeładowania. Oprócz wastegate, o bezpieczeństwo turbiny dba także elektronika, zmienna geometria lub klapka zaworu upustowego. Ponadto, powyżej pewnego poziomu doładowania, komputer sterujący silnika obniża dawkę paliwa, co zapobiega nadmiernemu rozpędzeniu się turbosprężarki. Więcej na temat żywotności turbo oraz budowy turbosprężarki dowiesz się tutaj!

Po czym poznać awarię turbiny w aucie?

Awarie turbosprężarek można podzielić na kilka podstawowych rodzajów:

  • uszkodzenie mechaniczne,
  • przegrzanie i w efekcie zatarcie łożysk wału,
  • nieszczelności,
  • zablokowanie układu zmiennej geometrii.

Najgorszym rodzajem uszkodzeń turbosprężarki jest uszkodzenie mechaniczne, ponieważ może ono spowodować uszkodzenie lub nawet rozerwanie muszli strony zimnej lub ciepłej, a także zniszczenie silnika poprzez zassanie elementów metalowych do cylindrów. Uszkodzenie muszli prawie zawsze powoduje bardzo rozległe uszkodzenia, które sprawiają, że regeneracja turbosprężarki jest niewykonalna. Równie niebezpieczne w takim wypadku jest zassanie przez silnik elementów metalowych, co bardzo często powoduje rozległe uszkodzenia jednostki napędowej.

Przegrzanie i zatarcie łożysk i wału jest z kolei bardzo popularnym uszkodzeniem, które zazwyczaj spowodowane jest nieodpowiednim smarowaniem układu turbosprężarki, co spowodowane jest niedrożnymi wężami olejowymi oraz zabrudzeniami układu olejowego. Naprawa tego rodzaju uszkodzeń jest jak najbardziej możliwa.

Zablokowanie układu zmiennej geometrii jest zazwyczaj spowodowane zbieraniem się nagaru na kierownicach łopatek zmiennej geometrii. Nagar odkłada się, gdy mieszanka paliwowo-powietrzna jest zbyt bogata, przez co gazy wydechowe zawierają dużą ilość sadzy. Uszkodzenia tego typu można naprawić w procesie regeneracji turbosprężarki. 

Same uszkodzenia turbosprężarki są dość łatwe w rozpoznaniu, ponieważ dają one zestaw charakterystycznych objawów. Przede wszystkim, pierwszym objawem awarii turbiny jest wydatny spadek mocy silnika. Reakcja na gaz jest zazwyczaj obniżona, a auto dużo wolniej wkręca się na obroty. Bardzo często spadek mocy jest powiązany z zapaleniem się kontrolki check engine, co oznacza przejście silnika w awaryjny tryb pracy. Ponadto objawem awarii turbosprężarki będzie także obecność oleju w układzie doładowania, co bezpośrednio związane jest z nieszczelnością turbosprężarki. Olej w układzie doładowania jest szczególnie niebezpieczny w autach z silnikiem diesla, gdzie olej wtłaczany razem z powietrzem do komory spalania może doprowadzić do rozbiegania się silnika, co zawsze kończy się śmiercią jednostki napędowej. Głośny świst podczas pracy również jest objawem zużycia turbosprężarki. Turbo pracujące w normalnych warunkach powinno być bardzo ciche - jeśli słyszymy je przy zamkniętej masce to znak, że należy przygotowywać się na najgorsze. Bardzo częstym objawem uszkodzonej turbosprężarki jest także większe dymienie z układu wydechowego i pobór oleju. Kolor dymu wskazuje na obszar i rodzaj uszkodzenia - jeśli dym jest niebieski to znak, że silnik spala olej silnikowy. Czarny dym z kolei oznacza, że zbyt mało powietrza dostaje się do komory spalania w stosunku do ilości paliwa. Więcej informacji na ten temat możecie Państwo znaleźć na naszym blogu tutaj.

Awaria turbosprężarki bardzo często spowodowana jest nieprawidłowym używaniem samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z auta z turbosprężarką, aby była ona niezawodna, mamy na ten temat wpis na blogu!

Turbosprężarki w ofercie Genesistubo.eu - ponad 3000 modeli

Genesis Turbo Oleśnica jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się szeroko pojętą regeneracją turbosprężarek. W związku z tym, mamy w ofercie turbosprężarki pasujące do ponad 100 marek pojazdów różnego przeznaczenia. Oznacza to, że mamy w ofercie ponad 3000 turbosprężarek do praktycznie wszystkich pojazdów, jakie można spotkać na drogach i nie tylko. Niezależnie od tego, czy poszukujesz turbosprężarki do autobusu, ciągnika siodłowego, maszyny rolniczej, samochodu czy maszyn budowlanych, to doskonale trafiłeś. U nas znajdziesz turbosprężarkę, jakiej poszukujesz. Oferowane przez nas produkty są w pełni zregenerowane i przetestowane, przez co masz pewność, że urządzenie będzie działać niezawodnie przez bardzo długi czas. Ponadto, mamy w ofercie turbosprężarki hybrydowe zwiększające moc silnika.

Regeneracja turbosprężarki - proces wymiany krok po kroku

Regeneracja turbosprężarki to tylko połowa sukcesu. Aby urządzenie pracowało długo i poprawnie, instalacja turbosprężarki powinna odbywać się według pewnego schematu. To poprawny montaż jest odpowiedzialny za żywotność turbosprężarki. Przed rozpoczęciem montażu, warto jednak na sam początek przeprowadzić dokładną diagnostykę jednostki napędowej. Należy poszukać przyczyny uszkodzenia poprzedniej turbosprężarki, a także zadbać o to, by te przyczyny zostały w pełni wyeliminowane. 

 Najważniejsze jest sprawdzenie układu olejowego, który odpowiada za chłodzenie i smarowanie turbosprężarki. Przed wymianą turbosprężarki, warto zrobić podwójną płukankę olejową całej jednostki napędowej. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich zakrzepów olejowych i nagaru, które mogą zaburzać przepływ oleju w silniku. Płukankę powinniśmy zrobić dwa razy zwłaszcza w pojazdach, które nigdy takiej płukanki nie przechodziły. Po dokładnym oczyszczeniu silnika z nagaru i resztek starego oleju można dopiero brać się za demontaż uszkodzonej turbosprężarki. Dzięki takiemu podejściu do tematu będziemy mieć pewność, że olej jest poprawnie dostarczany z silnika do turbosprężarki. Dla pewności warto jednak wymienić przewody olejowe na nowe. 

Dodatkowo dokładne sprawdzenie szczelności układu dolotowego powinno być zawsze wykonane, tak samo jak ocena stanu kolektora wydechowego.

Następnym krokiem powinno być uwolnienie turbosprężarki od układu wydechowego i dolotowego. Ostatnim działaniem jest odkręcenie śrub mocujących turbosprężarkę do kolektora wydechowego lub odkręcenie kolektora wydechowego (gdy ten jest zespolony z turbosprężarką). Pamiętajmy, że turbosprężarki są bardzo ciężkie - mogą nam zrobić krzywdę, gdy nie będziemy odpowiednio przygotowani. 

Po wyjęciu turbosprężarki spod maski należy także odkręcić kolektor wydechowy i dokonać jego czyszczenia. Należy także rozebrać w całości układ dolotowy - tylko taka czynność pozwoli nam na ocenę stanu tego zestawu. Jeśli układ jest mocno zaolejony, brudny oraz jest w nim nagar, to należy go wymienić na nowy - czyszczenie dolotu z oleju jest czynnością, którą można w teorii wykonać, ale zazwyczaj jest to zupełnie nieopłacalne. Wymienić należy wszystkie elementy, których nie da się w łatwy sposób wyczyścić lub które były pęknięte. Warto wykorzystać tę chwilę do sprawdzenia przepływomierza i przepustnicy - jeśli któryś z tych elementów wymaga interwencji, to należy się jej podjąć. Warto także przy okazji sprawdzić zawór EGR, a także ocenić stan kolektora dolotowego - być może, że będzie trzeba go zdemontować i wyczyścić. 

Gdy zdiagnozujemy i naprawimy jednostkę napędową, a także wykonamy dokładne płukanie, można zabrać się za montaż turbosprężarki na miejscu. Co do zasady, wymianę turbosprężarki powinnyśmy zlecać profesjonalnym warsztatom, które wykonają powyższe czynności. W ten sposób zagwarantujemy sobie niezawodną pracę jednostki napędowej.

Producenci turbosprężarek w naszej ofercie

W nasze ofercie znajdują się profesjonalnie zregenerowane turbosprężarki wszystkich znaczących marek. Niezależnie od tego, jakiej turbosprężarki szukasz, u nas ją znajdziesz. Doskonale znamy się na turbosprężarkach Garrett, jak i turbo Holset. Z pełnym przekonaniem możemy także państwu zaproponować zregenerowane turbosprężarki takich marek jak KKK, IHI czy Mitsubishi. Mamy także w ofercie turbosprężarki takich marek jak Schwitzer, Toyota czy HoneyWell. 

W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie turbo do każdego pojazdu. Gdyby jednak okazało się, że nie mamy odpowiedniej turbosprężarki, to zapraszamy do kontaktu! 

Turbosprężarka do znanych modeli - zobacz bestsellery!

Oferta zregenerowanych turbosprężarek, które posiadamy, jest bardzo szeroka. Mimo to bardzo wyraźnie jesteśmy w stanie ocenić, które turbosprężarki są naszymi bestsellerami. Właśnie dlatego, jeśli szukasz turbo do passata b6 lub do Volvo V40, to dobrze trafiłeś! W naszej ofercie najczęściej kupowane turbosprężarki to te, które trafiają pod maskę:

Bardzo często dostarczamy także turbiny do BMW e60, Porsche Cayenne Turbo S, Mazda 3 turbo oraz do Saab 2.3 Turbo. Jeśli poszukujesz turbosprężarki do swojego auta, to dobrze trafiłeś!

Dlaczego warto wybrać Genesis Turbo z Oleśnicy?

Nasz autorski proces regeneracji Genesis GX oraz GX+ ma za zadanie przywrócić pełną sprawność turbosprężarkom. Procesy te pozwalają na dokładną diagnozę uszkodzeń, wraz z ich naprawą. 

Proces naprawy turbosprężarki zawsze zaczynamy od rozbiórki urządzenia. Gdy turbosprężarka jest rozebrana, określana jest przyczyna awarii. Elementy aluminiowe, żeliwa i siłownik, które nadają się do dalszej pracy, wysyłane są do czyszczenia. Podzespoły turbosprężarki myte są na myjce ultradźwiękowej, a następnie są szkiełkowane. 

Kolejnym krokiem jest wymiana wszystkich niezbędnych elementów na nowe. W regeneracji Genesis GX są to np.:

  • talerzyk,
  • osłona termiczna,
  • wałek z wirnikiem,
  • koło kompresji.

Ponadto wykorzystujemy nowe części zamienne do turbosprężarek.

Regeneracja GX+ obejmuje dodatkowe elementy, do których zalicza się na przykład:

  • komponenty zmiennej geometrii (VNT),
  • obudowę łożyskowania. 

Aby dowiedzieć się więcej, na temat zmiennej geometrii zapraszamy do naszego bloga.

Po zmontowaniu rdzenia turbosprężarki trafia on na kontrolę szczelności. W międzyczasie dokonujemy doważania zespołu wirnikowego. Po wykonaniu obu czynności składamy urządzenie oraz dokonujemy kalibracji mechanizmu zmiennej geometrii. Całość procesu zajmuje nam jeden do dwóch dni. Długość procesu regeneracji nie dotyczy naszych klientów bezpośrednio, ponieważ nasza firma działa na zasadzie wymiany. Gdy klient zamówi turbo, to my wysyłamy je natychmiast. Kurier przywozi do klienta zregenerowane turbo, oraz odbiera uszkodzone. W ten sposób klient otrzymuje inną, w pełni zregenerowaną turbosprężarkę, która pasuje do jego pojazdu. Dzięki takiemu modelowi pracy oszczędzamy czas zarówno klienta, jak i nasz.

Regeneracja turbosprężarek jest naszym chlebem powszednim - stale się rozwijamy, doszkalamy kadrę oraz inwestujemy w nowoczesny park maszyn. Każda z naszych turbosprężarek objęta jest gwarancją, ponieważ jesteśmy pewni swoich umiejętności! 

Turbo naprawa i cennik regeneracji w Genesisturbo.eu

Regeneracja turbosprężarek jest stanowczo bardziej opłacalna (co opisaliśmy na blogu), od wymiany turbiny na nową. Proces ten bardzo często jest dwa, trzy razy tańszy od zakupu nowej turbosprężarki. Ponadto, na naszą regenerację również otrzymają Państwo gwarancję. To właśnie dlatego turbo naprawa jest tak popularna. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy. 

Cena regeneracji turbosprężarek jest zawsze uzależniona od dostępności części do danego modelu, a także od jej rzadkości. Im rzadsza turbosprężarka, tym droższe są zestawy naprawcze. Mimo to, ceny regeneracji turbosprężarek są dość niskie, ponieważ zaczynają się od 450 złotych za turbosprężarkę do starszych i popularnych diesli. Aby dowiedzieć się więcej na temat regeneracji danej turbosprężarki, polecamy zapoznać się z naszą ofertą niezawodnych, zregenerowanych turbosprężarek albo skontaktować się z nami. Chętnie odpowiemy na nurtujące Państwa pytania!

pokaz